Old Town Stargard

Old Town – LARP

Stargard

Post-apokaliptyczny fotoreportaż na festiwalu OldTown w Stargardzie. W dniach 13 -19 lipca teren starego lotniska w Kluczewie pod Stargardem zamienił się w dzikie, pustkowia rodem z popularnej serii gier Fallout czy filmów o Mad Max’ie.

Wszystko to za sprawą festiwalu OldTown podczas którego ponad 1000 uczestników wzięło udział w około 100 godzinnym LARP’ie odgrywając role najprzeróżniejszych, barwnych postaci ocalałych z nuklearnej zagłady i tworzących symulację funkcjonowania post-apokaliptycznego miasteczka.

Sam festiwal odbył się po raz czternasty (pierwszy raz w 2005 roku) i z roku na rok coraz bardziej zachwyca nie tylko rosnącą skalą wydarzenia i ilością uczestników, ale także jakością wykonanych przez nich strojów i charakteryzacji.

OldTown zdobywa również coraz to większą popularność poza granicami Polski. Przyciąga grubo ponad 100 uczestników z całej Europy (największa grupa po Polakach to Finowie) a nawet z Izraela, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Zarejestrowałem się na stronie organizatora a następnie udałem się na fotograficzne polowanie.

Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety Old Town postaopokaliptyczne portrety